Obuwie

Jakie obuwie wybrać na wesele?

Jakie obuwie wybrać na wesele?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wesele bliskich Ci osób zazwyczaj jest dobrą okazją do ubrania się w wieczorową kreację i dobrania eleganckich dodatków. Jednym z najważniejszych są buty, które mogą wpłynąć na całą Twoją stylizację i efektownie ją uzupełnić. 

Wesele w letnich klimatach

Lato to najpopularniejsza pora roku, jeśli chodzi o urządzanie wesel. Buty wybierane na uroczystości w tym sezonie powinny być nie tylko wygodne, ale również kompatybilne z panującymi temperaturami. Doskonale sprawdzą się sandałki na słupku, które ładnie wyeksponują nogi, a jednocześnie zapewnią Ci komfort tańczenia przez wiele godzin. Stopa w sandałku nie poci się nawet przy intensywnej aktywności, a jeśli wcześniej pomyślisz o umówieniu się na pedicure – będzie również doskonale wyglądać. Jeżeli nie czujesz się wystarczająco pewnie, by przetańczyć całe wesele w butach na obcasie, zabierz ze sobą dodatkową parę. To mogą być płaskie sandałki w podobnym stylu do tych, w których pojawisz się na ślubie.

Klasyka ponad wszystko

Innym pomysłem na uzupełnienie weselnej stylizacji mogą być klasyczne szpilki pasujące do wybranej przez Ciebie kreacji. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze i dzięki nim możesz pokazać klasę i elegancję. Wybierając szpilki, warto stawiać na wygodne modele i uwzględniać to, że podczas tańców Twoje stopy mogą zrobić się lekko opuchnięte. Warto również postawić na buty, które wykorzystasz jeszcze przynajmniej kilka razy – dlatego znacznie lepsze będą opcje uniwersalne, mogące dopasować się do wielu stylizacji. To ekonomiczne podejście pozwoli Ci na kupienie wymarzonego obuwia i cieszenie się jego jakością przez długie lata.

Jakie powinny być buty na wesele?

Model i kolor są bardzo ważne, ale buty na wesele powinny charakteryzować się także określonymi cechami. Najważniejszą z nich jest komfort używania. Jeśli wydaje Ci się, że buty na wesele nie mogą być wygodne, to jesteś w dużym błędzie! Oczywiście, zawsze może się zdarzyć, że szpilki Cię obetrą, a po wielu godzinach tańczenia Twoja stopa będzie opuchnięta i obolała, ale możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia takiej sytuacji. Doskonałym sposobem na to jest zabranie drugiej pary butów na wesele – to mogą być balerinki, sandałki lub nawet trampki, które po północy zastąpią eleganckie obuwie i pozwolą Ci w pełni cieszyć się zabawą. Świetnym rozwiązaniem będzie również „rozchodzenie” butów przed imprezą – to znaczy odpowiednio wcześniejszy ich zakup i wybranie się na kilka spacerów w nowym nabytku.

Zdjęcie główne: pexels.com/Kayla Renee

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*