Obuwie

Obuwie dla aktywnych fizycznie

Obuwie dla aktywnych fizycznie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby trening był dla nas korzystny i efektywny, musi być przede wszystkim w pełni bezpieczny i komfortowy. Zapewniają to przede wszystkim dobrze dobrane buty treningowe. Dowiedz się, jak wybrać obuwie dla osób aktywnych fizycznie.

Buty na siłownię

Odpowiednio dobrane buty na siłownie to podstawa udanego treningu. Są one szczególnie ważne, jeśli zajmujesz się treningiem siłowym z wykorzystaniem sztang lub innego obciążenia. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń, postaw na sztywniejsze buty na stabilnej podeszwie bez dużej amortyzacji. Dzięki nim zapewnisz sobie lepsze czucie podłoża, a także utrzymasz stopę w jednym miejscu, co pozwoli Ci na pełną kontrolę ruchów.

Nieco inne obuwie przyda Ci się podczas wykonywania ćwiczeń ze spektrum fitnessu. Tego typu trening opiera się na połączeniu dynamicznej rozgrzewki i stretchingu z ćwiczeniami wzmacniającymi i treningiem funkcjonalnym. Dlatego też najlepiej sprawdzą się tutaj buty  z nieco większą amortyzacją, zapewniające skuteczne wsparcie.

Buty do biegania

Dobrze dobrane obuwie jest szczególnie ważne dla biegaczy. Jak więc wybrać buty biegowe? Przede wszystkim zwróć uwagę na sposób, w jaki biegasz. Inne buty będą bardziej komfortowe przy odbiciu z pięty, a inne w przypadku odbicia ze śródstopia. Ważna jest także Twoja waga, ponieważ im jest ona wyższa, tym mocniejsza powinna być amortyzacja, aby odciążyć Twoje stawy i kręgosłup.
Wybór obuwia do biegania jest szczególnie ważny, jeśli lubisz biegać po trudnym terenie. W tym przypadku koniecznie postaw na buty trailowe. Charakteryzują się one charakterystycznym  bieżnikiem, który jest znacznie bardziej agresywny niż w przypadku butów do biegania na asfalcie. Ponadto, amortyzacja w większości modeli butów trailowych jest mniejsza niż w przypadku klasycznych butów do biegania.

Zdj. główne: Joseph Barrientos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*