Odzież

Jak prać odzież sportową?

Jak prać odzież sportową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wiemy, sport to zdrowie, a w zdrowym ciele zdrowy duch. Spójrzmy na aktywność fizyczną z pragmatycznego punktu widzenia. Dziś powiemy o szczególnie wymagającej odzieży sportowej. Jak o nią dbać?

Jak dbać o odzież treningową?

Odzież sportowa bywa niesamowicie droga, a sposób w jaki się z nią obchodzimy zadecyduje o tym, jak długo będzie nam służyć. Przede wszystkim nie należy zostawiać używanej odzieży sportowej w plecaku czy torbie na siłownie. Zaraz po powrocie do domu najlepiej przewinąć ubrania lewą stronę i rozwiesić je do wyschnięcia. Jeśli zostawimy wilgotną odzież w torbie, możemy doprowadzić do powstania pleśni.

Pranie ubrań sportowych

Dla zmaksymalizowania czasu użytkowania odzieży sportowej ważne jest, aby pranie odbywało się w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim trzeba wysuszyć użytą odzież sportową przed praniem. Żeby ochronić kolory przed wyblaknięciem najlepiej jest je odwrócić na lewą stronę. Odzież sportową należy prać w zimnej wodzie, żeby zapobiec kurczeniu się materiału. Nie można także przesadzać z detergentami. Najlepiej stosować takie, przeznaczone właśnie do sportowych ubrań. Po ich wypraniu, trzeba dokładnie wypłukać tkaniny, dla usunięcia ewentualnie pozostałych resztek detergentów. To ważne bo pozostałości chemicznych środków mogą podrażnić naszą skórę.

Domowe sposoby

Niektórzy zalecają mrożenie odzieży sportowej, od czasu do czasu, w celu pozbycia się bakterii. Po jej wysuszeniu, można umieścić ją w plastikowym worku i pozostawić w zamrażarce na kilka godzin. Ten zabieg nigdy nie zastąpi prania, ale może je uzupełnić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*