Okulary

Jak przechowywać okulary przeciwsłoneczne?

Jak przechowywać okulary przeciwsłoneczne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowy dodatek na wakacje. Ich właściwe przechowywanie sprawi, że będą nam służyły przez długie lata. O czym warto pamiętać?

Dobrej jakości okulary, zarówno te korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne, to zwykle spory wydatek. Aby mogły służyć nam jak najdłużej oraz zachowywały estetyczny wygląd, warto o nie dbać. Ważna jest zarówno właściwa pielęgnacja, jak i odpowiednie przechowywanie. Kilka prostych zasad pomoże cieszyć się tym dodatkiem przez wiele lat!

Etui do okularów

Najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie okularów przeciwsłonecznych jest regularne odkładanie ich do specjalnego etui. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta. Warto wybrać dobrej jakości etui o sztywnych ściankach, dzięki którym okulary będą chronione przed zgnieceniem czy innym uszkodzeniem mechanicznym (przykładowo przed zarysowaniem szkieł).

Etui powinno mieć  wytrzymałe zamknięcie. Dzięki takiemu sposobowi przechowywania okulary przeciwsłoneczne będą również skutecznie chronione przed kurzem i innymi zabrudzeniami. Okulary przeciwsłoneczne powinno zdejmować się obiema rękami, aby uniknąć deformacji oprawek lub pęknięcia.

Dobrze jest trzymać etui z okularami zawsze w tym samym miejscu: dzięki temu unikniemy sytuacji, w której trudno będzie nam je odnaleźć. Sztywne etui przyda się nie tylko w domu, ale też i wtedy, gdy konieczne będzie zabranie okularów na przykład do pracy lub w podróż.

Skrzynka lub kasetka

Dla tych, którzy posiadają kilka lub kilkanaście par okularów przeciwsłonecznych, dobrym rozwiązaniem może okazać się specjalnie przeznaczona do przechowywania ich zamykana skrzynka, kasetka lub szkatułka. Okulary będą mogły być wówczas przechowywane razem, co znacznie ułatwi odszukanie konkretnego modelu, który w danym dniu chciałybyśmy założyć.

Przestrzeń do przechowywania warto wyłożyć miękkim, delikatnym materiałem, który zapobiegnie zarysowaniu szkieł. Należy pamiętać o tym, aby okulary zawsze odkładać złożone i położone na zausznikach. Odkładanie ich szkłami do dołu może spowodować zarysowania!

Inne sposoby przechowywania okularów przeciwsłonecznych

Fani oryginalnych rozwiązań oraz posiadacze dużej ilości okularów przeciwsłonecznych mogą wybrać sposób ekspozycji przypominający ten w salonach optycznych. Wystarczy stworzyć pionową półkę z otworami, aby w bezpieczny sposób umieścić wszystkie modele ze swojej kolekcji oraz mieć do nich łatwy i szybki dostęp na co dzień.

Oprócz tego ciekawym rozwiązaniem może być zawieszenie okularów przeciwsłonecznych na tasiemkach, a nawet na wieszakach do ubrań. Przed podjęciem decyzji oraz wyborem tak efektownego sposobu na zaprezentowanie swojej kolekcji okularów warto upewnić się, że będą one umieszczone stabilnie i bezpiecznie.

Przydatne akcesoria do okularów przeciwsłonecznych

Oprócz odpowiedniego, dobrej jakości etui czy szkatułki, warto również pamiętać, aby zawsze mieć pod ręką kilka gadżetów, które pozwolą odpowiednio zadbać o okulary przeciwsłoneczne.

Jednym z nich jest z pewnością miękka ściereczka z mikrofibry. Zapewnia ona odpowiednie czyszczenie szkieł bez ryzyka zarysowania. Przydatne mogą być też sznureczki przywiązywane do zauszników. Zwiększą one bezpieczeństwo i, jeśli będą prawidłowo zamontowane, sprawią, że w razie upadku okulary zawisną nam na szyi zamiast spaść na ziemię.

Przeczytaj też jak porządkować kosmetyki.

Zdjęcie główne: Sebastian Coman Travel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*