Obuwie

Obuwie dla aktywnych fizycznie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby trening był dla nas korzystny i efektywny, musi być przede wszystkim w pełni bezpieczny i komfortowy. Zapewniają to przede wszystkim dobrze dobrane buty treningowe. Dowiedz się, jak wybrać obuwie dla osób aktywnych fizycznie.

Buty na siłownię

Odpowiednio dobrane buty na siłownie to podstawa udanego treningu. Są one szczególnie ważne, jeśli zajmujesz się treningiem siłowym z wykorzystaniem sztang lub innego obciążenia. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń, postaw na sztywniejsze buty na stabilnej podeszwie bez dużej amortyzacji. Dzięki nim zapewnisz sobie lepsze czucie podłoża, a także utrzymasz stopę w jednym miejscu, co pozwoli Ci na pełną kontrolę ruchów.

Nieco inne obuwie przyda Ci się podczas wykonywania ćwiczeń ze spektrum fitnessu. Tego typu trening opiera się na połączeniu dynamicznej rozgrzewki i stretchingu z ćwiczeniami wzmacniającymi i treningiem funkcjonalnym. Dlatego też najlepiej sprawdzą się tutaj buty  z nieco większą amortyzacją, zapewniające skuteczne wsparcie.

Buty do biegania

Dobrze dobrane obuwie jest szczególnie ważne dla biegaczy. Jak więc wybrać buty biegowe? Przede wszystkim zwróć uwagę na sposób, w jaki biegasz. Inne buty będą bardziej komfortowe przy odbiciu z pięty, a inne w przypadku odbicia ze śródstopia. Ważna jest także Twoja waga, ponieważ im jest ona wyższa, tym mocniejsza powinna być amortyzacja, aby odciążyć Twoje stawy i kręgosłup.
Wybór obuwia do biegania jest szczególnie ważny, jeśli lubisz biegać po trudnym terenie. W tym przypadku koniecznie postaw na buty trailowe. Charakteryzują się one charakterystycznym  bieżnikiem, który jest znacznie bardziej agresywny niż w przypadku butów do biegania na asfalcie. Ponadto, amortyzacja w większości modeli butów trailowych jest mniejsza niż w przypadku klasycznych butów do biegania.

Zdj. główne: Joseph Barrientos/unsplash.com

Polecane artykuły
Obuwie

Jak dobrać odpowiednie buty sportowe do treningu?

W tym artykule przyjrzymy się kluczowym aspektom, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze butów sportowych, aby zapewnić optymalną wydajność i uniknąć kontuzji.
Czytaj więcej
Obuwie

Buty wizytowe - elegancja i styl na każdą okazję

W dzisiejszym świecie, odpowiednie ubranie odgrywa ważną rolę w tworzeniu pierwszego wrażenia. A jeśli chodzi o męską garderobę, buty wizytowe są nieodzownym elementem, który nadaje stylu i elegancji każdej okazji. Bez względu na to, czy udajesz się na formalne spotkanie biznesowe, ślub, czy wieczorną galę, dobrze dobrane buty wizytowe podkreślą Twoją pewność siebie i wyczucie mody. Postaw na obuwie firmy Brilu i zrób dobre pierwsze wrażenie. 
Czytaj więcej
Obuwie

Trampki - czy tylko dla młodzieży?

Trampki to buty, które kojarzą się z młodością, wolnością i swobodą. Nie ma wątpliwości, że trampki to jedne z najpopularniejszych butów wśród młodzieży, ale czy to oznacza, że są one przeznaczone tylko dla nich? 
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *